x

המטרונית מתחדשת!

חברת סופרבוס החלה להפעיל את המטרונית. בשלב הראשון תפעיל סופרבוס את שלושת הקווים הקיימים:

  • שיפור בצי הרכבים כאשר במהלך השנה הקרובה יוחלף צי הרכבים לצי חדש וסביבתי ש-40% ממנו יהיה רכבים חשמליים, הגלת הצי מ-100 רכבים ל-121 רכבים
  • שדרוג משמעותי של מערך הכרטוס והאכיפה: כל מערכות הכרטוס והתיקוף בתחנות וברציפים יוחלפו בחדשות, מהירות ונוחות לשימוש. בנוסף יתאפשר תשלום באמצעות סריקת קוד QR לבעלי יישומונים.

בשלב השני (אפריל) יתווספו שני קווים חדשים:
  • קו 4 שיחבר את ערי הקריות עם מרכזית חוף הכרמל ביציאה מחיפה, דרך מנהרות הכרמל
  • קו 5 שיחבר בין צומת יגור דרך ציר בר-יהודה בנשר, ועד לשכונת הדר בחיפה
למידע נוסף >

רכבלית – חדש! עולים מעל הפקקים

הרכבלית תחל לפעול כחלק ממערך התחבורה הציבורית בחיפה ותחבר בין תחנת מרכזית המפרץ לטכניון ולאוניברסיטת חיפה. הרכבלית תהווה מענה ישיר ומהיר, עוקף פקקים, לבאי הטכניון והאוניברסיטה (סטודנטים, סגל ועובדים), עם תדירות של 15 שניות מהבוקר עד הלילה.
לרכבלית שלוש תחנות הנמצאות בתחנת מרכזית המפרץ, בטכניון ובאוניברסיטת חיפה, עם 152 קרונות אשר יתנו מענה לכ-2400 נוסעים בשעה לכיוון.
משך הנסיעה ממרכז התחבורה מרכזית המפרץ לטכניון יהיה עשר דקות ומהטכניון לאוניברסיטת חיפה - כתשע דקות.
אמצעי התשלום ברכבלית זהים לכל אמצעי תחבורה ציבורית אחר (שימוש ברב קו/יישומון ובעלות נסיעה עירונית). כמו כן, הרכבלית הינה כלי ירוק, בטיחותי ועומד בתקנים מחמירים.
למידע נוסף >

תוספות ושיפורים – תחבורה ציבורית (אגד)

שלב 1 - "פעימת רכבלית" -

מתוכננת לאחר הפעלת הרכבלית.
הפעימה כוללת את ייעול רשת הקווים: יישור קווים עורקיים, ביטול קווים כפולים, הפעלת קווים חדשים, תגבור קווים עם תדירות נמוכה והתאמת הרשת לפתיחת הרכבלית.

שלב 2 - "פעימת מטרונית" -

יישום במהלך אפריל 2022, עם הפעלת קווי מטרונית (4+5).
הפעימה כוללת שינויים במסלולי קווים עורקיים, תגבור תדירות וביטול קווים כתוצאה מהפעלת קווי המטרונית.

שלב 3 - "פעימה משלימה " -

יישום לקראת סוף 2022.
הפעימה כוללת תוספות ושינויים לקווי אוטובוסים שונים בעיר.

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית גאים להציג:

בדרך שלך!

התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה משתדרגת

חדשנית יותר ירוקה יותר יעילה יותר
התחלנו!
מטרונית חיפה מתחדשת
בקרוב
הרכבלית החדשה עולה לאוויר!
בקרוב
שיפור ושדרוג קווי האוטובוסים
בקרוב
קווי מטרונית וקווי אוטובוס חדשים

תושבי ותושבות מטרופולין חיפה,
אנחנו שמחות ושמחים להציג בפניכם את תכניות המשרד לשדרוג התחבורה הציבורית במטרופולין בשנה הקרובה, שינויים ושדרוגים שיאפשרו לכל אחת ואחד להגיע מהר ובקלות יותר ממקום למקום. מדובר בעליית מדרגה של ממש בחיפה, שמיועדת לאפשר לכן ולכם לוותר על הרכב הפרטי ולהגיע בבטחה וביעילות לאן שתרצו.
תחבורה ציבורית זמינה, נגישה, תדירה ונוחה היא הכלי המרכזי שלנו ליצירת שוויון הזדמנויות ולכן אנחנו כל כך נאבקות ונאבקים על התקציבים הראויים לה. אני קוראת לכן ולכם – השתמשו בתחבורה הציבורית. מדינת ישראל תקועה כבר יותר מדי זמן בפקקים. זו האחריות שלנו לספק לכם אפשרויות תנועה חדשות. כל קו חדש שנפתח הוא בשורה, לא רק לכם ולכן, אלא לשינוי המיוחל בדרך ליציאה מהפקק. מאחלת כי תהנו מנסיעה נעימה, ומבטיחה כי זו רק ההתחלה.

ח"כ מרב מיכאלי
שרת התחבורה והבטיחות בדרכים


תושבי ותושבות מטרופולין חיפה,
מטרופולין חיפה עומד בפני עידן חדש של תחבורה ציבורית. השנה הקרובה תביא עימה בשורות חדשות שישפרו בצורה משמעותית את שירות התחבורה הציבורית במטרופולין כולו.
בהובלת שרת התחבורה, מרב מיכאלי, ומנכ"לית המשרד, מיכל פרנק, בימים אלו יוצא לדרך מהלך הכולל שורת בשורות, לרבות, רכבלית חדשנית ומתקדמת, אשר תאפשר לסטודנטים ואנשי סגל להגיע מתחנה מרכזית המפרץ אל הקמפוסים בטכניון ובאוניברסיטה תוך דקות, תוך עקיפת הפקקים, בתדירות גבוהה, בקלות וביעילות.
סיבה נוספת להשאיר את הרכב בבית היא שני הקווים החדשים של המטרונית, המתווספים לשלושת הקווים הקיימים. קו 4 שיחבר את ערי הקריות עם מרכזית חוף הכרמל ביציאה מחיפה, דרך מנהרות הכרמל, וקו 5 שיחבר בין צומת יגור דרך ציר בר-יהודה בנשר, ועד לשכונת הדר בחיפה. המטרונית, שכעת עוברת להיות מופעלת על ידי חברת סופרבוס, תחליף 40% מהצי שלה לצי רכב חשמלי וידידותי לסביבה.
לשינויים הללו יתלווה גם שיפור משמעותי של מערך קווי התחבורה הציבורית הקיימים בעיר בעוד מספר חודשים.
אנחנו פועלים בכל האמצעים על מנת לתת לכם ולכן, תחבורה ציבורית איכותית, יעילה ומתקדמת, שתאפשר לכם להשאיר את הרכב הפרטי בבית, לחסוך זמן, כסף וכאבי ראש.

בברכת נסיעה טובה,
יעקב ישראל נתניהו
מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית